דוגמא לתביעת גירושין כרוכה

דוגמא לתביעת גירושין כרוכה

דוגמא לתביעת גירושין כרוכה – מה המשמעות של מושג זה?

במאמר הקרוב נסקור דוגמא לתביעת גירושין כרוכה. נסביר מה הרעיון של תביעת גירושין כרוכה, ואיך לדוגמא אמורים להגיש לבית הדין הרבני את תביעת הגירושין הכרוכה.

הליכי הגירושין כוללים בדרך כלל מספר רב של תביעות. ברוב המוחלט של המקרים, ההליך נפתח בהליך ליישוב סכסוך. אם וכאשר ההליך לא צלח ובני הזוג לא מעוניינים בעריכת גירושין בהסכמה, נפתחים הליכי התביעות.

בדרך כלל תביעות הגירושין כוללות נושאים כמו חיוב גט, תשלום הכתובה. בנוסף, במרבית המקרים התביעה תכיל גם נושאים כמו אחריות הורית על הילדים, מזונות הילדים, חלוקת רכוש ואיזון משאבים.

השאלה הנשאלת היא האם כל הליך כזה מצריך הגשת תביעה נפרדת ומסורבלת?

בעניין זה נקבע בחוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) משנת 1953 בסעיף 3 כי (ההדגשה לא במקור):

"הוגשה לבית דין רבני תביעת גירושין בין יהודים, אם על ידי האישה ואם על ידי האיש, יהא לבית דין רבני שיפוט ייחודי בכל עניין הכרוך בתביעת הגירושין, לרבות מזונות לאישה ולילדי הזוג"

כלומר נקבע בחוק שבתביעת הגירושין ניתן לתבוע על כל העניינים הכרוכים בתביעת הגירושין.

בעקבות פסיקות בג"ץ בנידון, חלו שינויים בסעיף זה במהלך השנים. כיום למשל תביעת מזונות הילדים תידון בבית הדין הרבני רק בהסכמת הצדדים. על כל שאר הדברים ניתן לתבוע הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט לענייני משפחה.

לכן גם כיום ניתן להגיש תביעת גירושין כרוכה ובה לכרוך את כל נושאי הגירושין. יש תנאים לכריכת הגירושין. צריך שהכריכה תהא כנה, ועוד. יחד עם זאת זוהי תביעה מאוד נפוצה בבית הדין הרבני.

 

איך מנסחים את התביעה?

בבואנו לפרט איך לדוגמא מנסחים תביעת גירושין כרוכה, חשוב לשים לב שאת התביעה יש לפתוח בפרטים הטכניים של הצדדים. לאחר מכן יש לכתוב בקצרה את ההתרחשויות בין הצדדים. את המשברים בחיי הנישואין. ואז יש לכתוב על כל נושא מה תובעים. לדוגמא, כמה תובעים עבור מזונות הילדים? כמו כן יש לנמק מדוע אלה הוצאותיהם? יש לפרט גם דברים חריגים ולקחת בחשבון את השינויים שיכולים להיות בהמשך חייהם.

לקריאת המאמר העוסק בפרטים שחשוב לכתוב בכתב תביעת גירושין, לחצו כאן.

 

כדי לנסח את התביעה בצורה שתשכנע בוודאות את בית הדין, צריך להיות עם מיומנויות גבוהות מאוד של ניסוח משפטית. יש צורך בבניית אסטרטגייה ארוכת טווח לטובת ייצוג מושלם שלוקח בחשבון את כל ה"טריקים" וה"שטיקים" שהצד השני עשוי לעשות בהמשך הדרך. יש לתכנן אסטרטגייה שתעניק פתרונות לכל בעיה שעלולה לצוץ בהמשך הדרך.

לכן יש צורך לפנות לטוען רבני מקצועי שיידע לנתב לכם את הדרך לניצחון. הוא גם כמובן ינסח עבורכם את תביעת הגירושין הכרוכה על מנת שתמצו את כל הזכויות המגיעות לכם.

תוכן עניינים

לייעוץ חינם השאירו פרטים בטופס

שלא תפספסו

לשיחת יעוץ חינם

נושא הפניה

לפני שאתם יוצאים

שלא תפספסו פגישת יעוץ חינם

נושא הפניה