הסכם פרידה בין בני זוג נשואים

הסכם פרידה בין בני זוג נשואים

הסכם פרידה בין בני זוג נשואים – מה זה?

כאשר בני זוג מרגישים שברצונם להיפרד, יש להם אפשרות לערוך הסכם לפרידה בהסכמה, שזה למעשה הסכם פרידה בין בני זוג נשואים.

המשמעות היא שמפרקים את הנישואין בהסכמה. בני הזוג מסכימים בנוגע לכל שאר הנושאים הקשורים לגירושין. בדרך כלל אלה נושאים רבים ומגוונים. נושאים כמו הילדים, כתובה, חלוקת רכוש ועוד.

 

איך לערוך את ההסכם?

מבחינה חוקית הזוג יכול לערוך בעצמו את ההסכם. לאחר שהם עורכים את ההסכם, הם מביאים את זה לאישור בית הדין הרבני. במצב זה קובעים דיון שבו הבעל נותן גט. לאחר שהבעל נותן גט, הם מפרקים את החבילה סופית. זהו הליך מהיר יחסית.

יחד עם זאת יש חשיבות רבה שטוען רבני ילווה אתכם גם בהליך זה. חשוב לדעת איך לנסח את ההסכם. זו אומנות שדורשת ידע וניסיון. לעיתים יכולים להיות אי הבנות שנובעות כתוצאה מהסכם שנכתב בצורה לא מקצועית אלה טעויות שטוען רבני מנוסה יידע לצפות מראש ולמנוע מסכסוך כזה להתרחש.

לכן, למרות שאפשר לכתוב את ההסכם בלי ליווי של אף איש מקצוע, הדבר עלול לעלות ביוקר. ישנם זוגות רבים שמתפתים לנסח בעצמם את ההסכם. ישנם זוגות שאף מורידים טיוטת הסכם מהאינטרנט. רק בשלב מאוחר יותר, הם מגלים את גודל הטעות. כדי לפתור את הבעיות שצצות לאחר מכן, יש צורך בהליכים ארוכים ויקרים יחסית. בו בזמן שכדי למנוע את הבעיות הללו, המחיר היה זול ופשוט באופן יחסי.

 

2 גישות להסכם

לעיתים בני הזוג לא מצליח להגיע להסכם שמסדיר את נושאי הגירושין. יחד עם זאת הם מבינים שרצוי מאוד לפתור הכול במסגרת של הסכם, בשל היתרונות הרבים בהליך שכזה.

במצב הזה אפשר לערוך הסכם ולערוך מו"מ עם הצד השני על הנושאים שבמחלוקת. זה דורש בעיקר רצון כנה משני הצדדים. לעיתים זה נובע מכך ששני הצדדים מבינים שההסכם זהו הפתרון היעיל והחכם ביותר. ולפעמים זה נובע מכך שיש לצדדים מה להפסיד מדיונים משפטיים ומהחלטות שהם חוששים שיהיו לרעתם.

לכן במצבים אלה כדאי לפנות לטוען רבני שיידע לערוך מו"מ על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. לא תמיד הדבר אפשרי, אבל לטוען רבני מקצועי יש את הכלים המקצועיים להדריך אתכם מתי שווה לנסות את האפשרות הזו.

 

הסכם פרידה בין בני זוג נשואים – כמה עולה?

אם החלטתם שאתם רוצים הסכם שיסדיר את נושאי הגירושין, מן הסתם תשאלו "כמה כסף זה יעלה"?

התשובה לכך תלויה מאוד בנסיבות. זה כמובן מאוד תלוי בשירות שתרצו לקבל מהטוען הרבני.

אם הצדדים הסכימו על כל הנושאים, ורצונם הוא רק שאיש מקצוע יערוך את ההסכם ויביא את העניין לאישור ביה"ד, המחיר יהיה זול משמעותית.

לעומת זאת יש פעמים שבהם הצדדים לא מסכימים על הכול. במצב שיש ביניהם מחלוקות, זה דורש עבודה רבה יותר. במצב כזה, זה יהיה הליך יקר יותר. אולם חשוב להדגיש שגם אם אין הסכם מלא, ויש צורך במו"מ, העלות של זה תהיה נמוכה משמעותית מתביעות בבתי הדין או בתי המשפט.

תוכן עניינים

לייעוץ חינם השאירו פרטים בטופס

שלא תפספסו

לשיחת יעוץ חינם

נושא הפניה

לפני שאתם יוצאים

שלא תפספסו פגישת יעוץ חינם

נושא הפניה