פתיחת תיק גירושין ברבנות אונליין

פתיחת תיק גירושין ברבנות אונליין

פתיחת תיק גירושין ברבנות באינטרנט – אפשרי?

זוגות רבים שפותחים בהליך הגירושין שואלים את עצמם בין היתר, האם הם צריכים לבוא לבית הדין הרבני כדי לפתוח תיק או שישנה אפשרות לבצע את פתיחת תיק הגירושין ברבנות אונליין דרך אתר האינטרנט? ושאלה חשובה נוספת במקרה שאפשר לבצע את ההליך באינטרנט היא, האם מומלץ לבצע פתיחת תיק גירושין ברבנות אונליין דרך האינטרנט?

כדי לענות תשובה מקיפה, נקיף את הנושא מכמה היבטים. הנושא הזה ידע הרבה שינויים במהלך השנים. הטכנולוגיה מתפתחת, ובעקבותיה גם צורה העבודה שמשנה את פניה.

מצד אחד כיום עדיין אין אפשרות לבצע את כל הליך הגירושין באונליין באינטרנט. יש עדיין הרבה דיונים שמתקיימים בנוכחותם הפיזית של הצדדים.

יש גם יתרון משמעותי בכך שהצדדים מופיעים בבית הדין. לעיתים רבות נוכחות הצדדים והטענות בעל פה הנשמעות על ידי הטוענים הרבניים מובילה לגילוי האמת בצורה ברורה ומוחשית. קל יותר לשקר ולעגל פינות בטופס אינטרנטי מאשר לעשות זאת בחקירה נגדית שבה הצדדים עומדים לחקירה צולבת על ידי הטוען הרבני של הצד השני.

לכן ישנה עדיפות בהשתתפותם הפיזית של הצדדים, מאשר הליך גירושין שמתקיים אונליין.

מצד שני כיום לא כל ההליכים מתקיימים באולמות בית הדין. הגישה כיום יותר ויותר מאפשרת פעילות באונליין. הטוענים הרבניים שולחים טפסים רבים לצד שכנגד ואף לבית הדין הרבני. כך מגישים בקשות וכתבי טענות חשובים ומהותיים.

לסיכום: אמנם בעבר כל ההליכים התקיימו רק בנוכחותם הפיזית של הצדדים. הגישה נבעה בעיקר בגלל הטכנולוגיה שהייתה בעבר ישנה יותר. לעומת זאת כיום אפשר לעשות הרבה מאוד פעולות חשובות דרך אתר האינטרנט.

 

לקריאת המדריך המלא מה עליכם להביא בפתיחת תיק הגירושין, לחצו כאן.

 

אז איך להגיש בקשה לפתיחת תיק גירושין?

יש טעות נפוצה וקריטית שאנשים חושבים שאמנם צריך ייצוג משפטי על ידי טוען רבני מוסמך, אבל אפשר לקבל ייצוג בשלבים המאוחרים בהליך. שלא צריך לפנות לטוען רבני בתחילת ההליך. שאפשר לפנות לטוען רבני תוך כדי ההליך. יש אנשים שאף חושבים שהם מרוויחים מכך, כי בזה הם חוסכים שכר טרחה של טוען רבני.

הטעות היא מצערת ולעיתים אפילו קריטית. החשיבות בייצוג של טוען רבני כבר בתחילת ההליך יכולה להיות קריטית. יש טעויות שעלולים לעשות בתחילת ההליך שאי אפשר יהיה לתקן בהמשך.

 

דוגמא לטעות קריטית שנעשתה מחוסר מקצועיות בתחום

לצערי אני נתקל בתופעה הזו הרבה פעמים. מגיעים אלי לקוחות שחשבו להתגרש לבד. ללא סיוע של איש מקצוע. הם פונים אלי במהלך ההליך, לאחר שכבר עשו טעויות תוך כדי ההליך. אני משתדל לעזור ולתקן את הטעויות, אבל לא תמיד אפשר לתקן את הטעויות. לעיתים הטעויות הן קריטיות שאף אחד כבר לא יוכל לתקן אותם.

מקרה אחד של טעות מצערת של לקוחה קרה לי לפני ימים אחדים. פנתה אלי אישה עם הוכחות רבות מספור לכך שבעלה בגד בה. היו הקלטות וסרטונים שמוכיחים את הדבר בצורה הטובה ביותר. אין כל ספק שבעלה אכן בגד בה באופן קבוע וסדרתי.

ההוכחות הללו עלו ממון רב, כיוון שהיא ביססה את החשדות עם חוקר פרטי (שעלה לה כ 20,000 ש"ח).

לאחר שהיה לה את כל התיעודים, היא סיפרה את זה לבעלה בהאשמה ובהפתעה. הבעל שלא ידע שאשתו חשדה בו, מיהר לבית המשפט לענייני משפחה לפתוח תיק גירושין.

ההתדיינות עברה לבית המשפט לענייני משפחה. ואז האישה פנתה אלי בבקשה לעזרה. הסברתי לה שבית המשפט לענייני משפחה מתייחס לבגידות בצורה שונה מבית הדין הרבני.

לכן הטעות הקריטית הזו לא ניתנת לתיקון. היא חשבה שהיא שולפת מולו קלף מנצח, ובפועל בהתנהלות הזו היא הרסה את עתידה והקריבה על כך ממון רב. גם את כל הכסף שהיא שילמה לחוקר פרטי ירד לטמיון. וגם הפסידה לא מעט מזכויותיה שהייתה יכולה לקבל אם הייתה פונה לטוען רבני מקצועי בתחילת ההליך.

לכן חשוב לוודא שטוען רבני ילווה אתכם כבר בתחילת ההליך. זאת כדי למנוע מכם עוגמת נפש בהמשך ההליך.

תוכן עניינים

לייעוץ חינם השאירו פרטים בטופס

שלא תפספסו

לשיחת יעוץ חינם

נושא הפניה

לפני שאתם יוצאים

שלא תפספסו פגישת יעוץ חינם

נושא הפניה